Seo raktažodžiai, kas tai?

1. SEO raktažodžiai puslapio antraštėje.

Siekdami kuo geresnių pozicijų Google būtina tinklalapio antraštėje panaudoji Jūsų atrinktus pagrindinius SEO raktažodžius. Svarbiausi raktažodžiai visuomet bus rašomi pradžioje, o vėliau sekantys pagal svarbą.

kaip išrinkti seo raktinius žodžius

Kaip taisyklingai parengti tinklalapio SEO antraštę?

Kadangi antraštė yra ypač svarbus elementas, todėl ji būtinai turi būti teisingai suformuota:

 

• Joje privalo būti pagrindinis raktinis žodis. Pagrindinis raktažodis rašomas pirmas, o toliau sekantys pagal svarbumą.
• Svetainės pradžios puslapyje (angl. Home page) rekomenduotina įrašyti svetainės domeno vardą.
• Antraštėje rašyti nedaugiau kaip 70 simbolių (t.y. 4-8 žodžiai). O raktiniai žodžiai atskiriami ne jungtuku „i“r, ne kableliu „ ,“, ne tašku „ .“ ar kitokiu simboliu, o ženklu esančiu kabutėse „|“. Šio ženklo paieškos sistemos nemato ir taip tinkamiau atrodo atskiri raktažodžiai.
• Kiekviena svetainės puslapio antraštė turėtų būti skirtinga, kad nepainioti paieškų sistemų ir tokiu atveju nekonkuruoti tarp Jūsų svetainės vidinių puslapių.
• Svarbiausi raktiniai žodžiai rašomi pradžioje.

2. SEO raktažodžiai Tekste

Parašę arba panaudoję kažkieno kito sukurtą tekstą, tekste, kaip ir antraštėse būtina panaudoti raktinius žodžius ir jų sinonimus. Atminkite, negalima persistengti, jokiu būdu nepanaudoti priverstinai daug raktažodžių. Panaudojus per daug kartų tą patį raktažodį Google paieškos sistemoms atrodys toks tekstas nenatūralus, o panašus į spamą. Googe pritaikys Jūsų tinklalapiui nuobaudą.

Kas yra SEO raktažodžio tankis? Tai visų teksto žodžių ir konkretaus raktažodžio santykis tekste procentais.

Esminis taisyklingo raktažodžių panaudojimo faktorių yra natūralus jo panaudojimas. Vieni SEO specialistai tvirtina, kad būtina griežtai skaičiuoti raktinių žodžių tankį, kuris turi būti nuo 1-3 % arba nuo 5-7%.
Raktažodžiai papildomai tekste paryškinami “bold”, pabraukiami  “underline” ir “italic”. Bei galima dar tuo pačiu panaudoti papildomą title. Pavyzdžiui:
... raktažodis yra <strong title="SEO PASLAUGOS">SEO PASLAUGOS</strong>.

3. Raktažodžiai paragrafų antraštėse <h1> ... </h1> - <h6> ... </h6>

Rašydami tekstą ir kitą informaciją svetainėje visuose tekstų paragrafuose būtina tinkamai panaudoti <h1> ... </h1> - <h6> ... </h6> antraštes.

Antraštės H1 panaudojimas

H1 panaudojimas:

• <h1> ... </h1> Naudoti tik vieną kartą per puslapį, kaip pagrindinį puslapio paragrafą ar pavadinimą.
• Į <h1> ... </h1 įtraukti optimizuojamo puslapio pagrindinį raktažodį.
• Rekomenduojama, kad puslapio antraštė (angl. Title ) ir <h1> ... </h1 antraštė būtų vienodos. Vienodos todėl, kad Google paieškos sistemos rezultatuose lankytojai pirmiausia pamato ir perskaito puslapio antraštę, taigi atidarę norimą puslapį jie tikisi pamatyti tą patį antraštės pavadinimą kurį matė ir Google paieškos rezultatuose. Kitu atveju yra tikėtina, kad puslapio „atmetimo“ rodiklis bus pakankamai didelis, nes lankytojui atidariusiam puslapį gali pasirodyti, kad jis ieškojo visai ne to ką rado ir nedelsiant uždarys puslapį.
• Kad sustiprinti <h1> ... </h1 antraštę rekomenduojame dar prie jos pridėti ir papildomą title tag‘ą. Pavyzdžiui:
<h1 title="SEO PASLAUGOS">SEO PASLAUGOS</h1>

O ar buvo panaudotas papildomas <h1 title="..."> ... </h1> galite tiesiog užvesti pelę ant parašytos vietos ir jeigu atsiras virš užrašo papildomas pop-up užrašas reiškia jame yra papildomas title. Kitas būdas pažiūrėti -  atverkite puslapio kodą.

H2 panaudojimas:

• <h2> ... </h2> - panaudoti galime daugiau kaip 1-ą kartą. Tačiau nepatariu persistengti ir priverstinai pridėti. Tekstas ir jo antraščių išdėstymas turėtų atrodyti natūraliai sudėtos, o ne vien dėl vidinės SEO optimizacijos.
• Taip pat įterpiame raktažodžius, tačiau jau ne tokius pačius, o sinonimus arba labai artimus pagrindiniams raktažodžiams
• Pridedame papildomą title tag‘ą. Pavyzdžiui:
<h2 title="Viskas apie SEO paslaugas nemokamai">Viskas apie SEO paslaugas nemokamai</h2>

H3 panaudojimas:

• <h3> ... </h3> - panaudoti tiek kartų kiek reikia, kad tvarkingai ir vaizdžiai atrodytų internetinis puslapis. Tai taip pat vis dar svarbus elementas SEO paslaugos procese.
• Pagal galimybę naudojame papildomus to puslapio raktažodžius. Bet nepersistenkite naudoti identiškus raktažodžius, nes kas per daug irgi negerai. Google algoritmas taip pat turi tokią funkciją kaip raktažodžių tankis tekste, todėl visi parašyti raktažodžiai turi įsilieti natūraliai į tekstą, o e priverstinai. Rašydami antraštę pirma galvokite apie skaitytoją ar jį sudomins minėta antraštė, o po to tik galimybę panaudoti atitinkamą raktinį žodį. O jeigu nėra galimybės įterpti tuomet geriau, kad antraštė skambėtų aiškiai ir patraukliai, o nes su priverstinai panaudotu raktažodžiu.
• Pridedame papildomą title tag‘ą. Pavyzdžiui:
<h3 title="SEO paslaugos atsiliepimai">SEO paslaugos atsiliepimai</h3>

H4-6 panaudojimas:

• Antraštės nuo <h4> ... </h4> iki <h6> ... </h6>  nėra tiek svarbios kaip pirmosios trys, tačiau jas būtina  panaudoti tiek kartų kiek reikia, kad tvarkingai ir vaizdžiai atrodytų internetinis puslapis. 
• Raktažodžių panaudojimas toks pats kaip ir h3.
• Pridedame papildomą title tag‘ą kaip ir h3.

4. Raktažodis nuotraukų pavadinime ir jų alternatyviame pavadinime

Kodėl reikia optimizuoti nuotraukas?

Žnmonės pasinaudoja nuotraukų paieška, todėl turėdami gerą nuotrauką „pasakykime“ Google sistemai, kas joje pavaizduota. Reikia pasakyti todėl, kad Google paieškos robotai nemato, kas yra atvaizduota nuotraukoje. Norint nustatyti, kas nuotraukoje pavaizduota, paieškos robotai žiūri į nuotraukos pavadinimą ir nuotraukos alternatyvų tekstą. Todėl rekomenduojame:
• Į serverį kelti nuotraukas su realiu pavadinimu ir jeigu yra galimybė dar galite įtraukti ir reikiamą raktažodį. Pvz.: standartiniai nuotraukų pavadinimai būna daugmaž tokie „DCI_001.jpg“, o Jūs pervadinkite į „SEO-paslaugos-procesas.jpg“.
• Paveiksliukui suteikite alternatyvų tekstą (alt="SEO Paslaugos procesas"), pvz.: 
<img src="/../seo-paslaugos-procesas.jpg" alt="SEO Paslaugos procesas" />
• Pridėkite papildomą title (title=”SEO Paslaugos procesas“)
<img title=”SEO Paslaugos procesas” src="/../seo-paslaugos-procesas.jpg" alt="SEO Paslaugos procesas" />

5. Raktažodžiai naudojami vidinėms ir išorinėms nuorodoms

Svetainės struktūra ir navigacija yra gera, kai per keturis pelės paspaudimus gali būti pasiektas bet kuris svetainės puslapis (mažesnėms svetainės taikomas tijų pelės paspaudimų principas). Rekomenduotina, kad puslapyje būtų skiltis su nuorodomis į susijusį, panašios tematikos ar turinio puslapius. Ir žinoma panaudokite raktinius žodžius toms nuorodos sudaryti. O jeigu turite galimybę gauti išorinę (iš kitos internetinės svetainės) nuorodą tuomet nuorodoje irgi būtinai naudokite reikiama puslapio raktažodį.

6. Raktažodis Meta aprašyme

Esminė taisyklė yra aprašant Meta description tokia – Ar žmogus perskaitęs šį aprašymą supras, kad rado tinkamą svetainę ir paspaus būtent ant Jūsų svetainės. Geriausias būdas pasitikrinti ar tinkamas meta aprašymas - tai tiesiog įsijauskite į ieškančio žmogaus situaciją ir savęs pasiklausti ar aš spausčiau ir eičiau į tokį internetinį puslapį su tokiu meta aprašymu.
Meta žymos aprašymas:
• Meta aprašyme patartina naudoti tuos puslapio raktažodžius kurie yra puslapio title dalyje.
• Naudoti iki 160 simbolių, nes tik tiek Google skiria vietos meta aprašymui

7. Meta raktažodžiai aprašyme

• Naudoti iki 160 simbolių raktažodžiams. Jokiu būdu nesudėti visus įmanomus, nes tokiu atveju gali pablogėti SEO optimizacija.
• Naudoti pagrindinius ir papildomus raktažodžius (plius su dažniausiai pasitaikomom gramatinėm klaidom, nes taip dauguma rašo Google ir tos gramatinės klaidos bus matomos tik svetainės kode, o puslapyje jų visai nesimatys).