Kaip parinkti domeną pagal SEO?

Kai yra galimybė sukurti tinklalapį pagal mūsų pageidaujamą SEO profilį, yra  sunku nuspręsti kokį domeno vardą pasirinkti naujam puslapiui. Sukūrus svetainę pastebime, kad domenas arba geras arba blogas SEO optimizacijos atsižvelgiu.

Pasikartosiu, jeigu yra galimybė, visada skirkite laiko domeno parinkimui ir SEO profilio pritaikymui.

1. Išanalizuokite  pagrindinius raktažodžius ir frazes

Renkantis tinklalapio domeno vardą Jums visų pirma reikėtų atrinkti apie pagrindinius raktažodžius ar jų frazes. Turėdami pagrindinių raktažodžių sąrašą bandykite juos apjungti arba pridėti reikiamus priešdėlius, kad gautųsi geras domeno vardas. Ketindami sukurti svetainę, kurioje bus įvairios sporto įrankių nuomos paslaugos tuomet Jums vertėtų padėlioti šios raktažodžius: „sportas, nuoma, įrankiai, sporto įranga“ ir tikrai atrasite gerą junginį. Ypatingai svarbus raktažodžiai yra  SEO optimizacijai, tai yra esminis  elementas turintis reikšmingą vertę visame optimizacijos procese.

kaip išrinkti interneto adresą

 

2.Kokią domeno vardo galūne pasirinkti?

Būtinai rekomenduojama įsigyti domeno vardą su populiariausiomis galūnėmis .lt, .eu, .com. Ši praktika leis Jums būte ramiems, kad kiti Jūsų konkurentai nepasirinks tokio pat tinklalapio vardo tik su skirtingą galūne. Nepamirškite nukreipti nenaudojamą domeno vardą su kitomis galūnėmis nukreipti (301 nukreipimu) į pagrindinį domeno vardą. Tenka pastebėti, kad yra nemažai elektroninių parduotuvių skirtų tik Lietuvos rinkai, tačiau jų galūnės būna .eu arba .com. Tai nėra geras sprendimas tiek dėl SEO optimizacijos, tiek marketingo, nes kai kurie pirkėjai, kurie labai retai perka internetu abejoja tokio tinklalapio pritaikymu Lietuvos rinkai.

 

3.Pagal raktažodį, susikurkite domeną

Žinokite, kad norint sukurti naują gerą domeną dažnai nusivilsite, nes dauguma puikių domenų jau bus užimti. Tūrėkite omenyje, kad pasirenkamas domenas yra labai ir labai panašus į konkurento. SEO optimizacijos atžvilgiu yra puiku turėti domeną su pagrindiniu raktažodžiu, tačiau ateityje galite susidurti su panašumo problema, kai svetainės lankytojai neatsirinks ir neįsimins, tinklalapio, bet tai išspręsime su tinklalapio prenumeratos funkcijomis.

4. Pasirinkite kiek įmanoma trumpesnį domeną

Trumpas svetainės vardas yra lengvai įsimenamas ir užrašomas (kas buvo paminėta ankstesniuose patarimuose). Kuo lengviau žmogus atsimena, tuo didesnė tikimybė, kad klientas ateis pas jus. Taip pat trumpas svetainės pavadinimas suteikia daugiau galimybių jį talpinant vizitinėse kortelėse ar kituose dokumentuose ar skrajutėse.

5.Domeno pavadinimas nusako svetainės paskirtį

Žinoma galima pasirinkti ir tokį pavadinimą, kuris nieko nepasakys apie svetainės pobūdį ir turinį, bet tokį vardą yra itin sunku išpopuliarinti. Svarbu, kad pagal domeno vardą būtų galima numanyti kokia svetainės paskirtis (ar tai elektroninė parduotuvė, ar įmonės svetainė) ir joje esantis turinys. Tai itin svarbu tiems, kurie nėra tokie gerai žinomi ir populiarūs. Tokius domenus paprastai gali rinktis tik labai didžiulės korporacijos, kurios sugebės įeiti į rinką ir būti žinomas ir unikalus.

6. Skaičiai ir brūkšneliai domene

Domene nenaudokite skaičių, kurie nieko nereiškia Jūsų veiklai. Taip pat geriau nenaudoti brūkšnelių „-“ pavadinime, nes dažnai tai įveda sumaišties, kai reikia žodžiu kažkam pasakyti savo svetainės pavadinimą, ir beveik visada žmonės pamiršt tikslų Jūsų adresą.